کد خبر: 93
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1392 - 11:33
وزير جهاد كشاورزي در نشست شوراي سياستگذاري: نظام بهره برداري كشاورزي بايد منجر به پايداري توليد شود

مهندس محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي،در اولين نشست شوراي سياستگذاري نظام هاي بهره برداري كشاورزي خطاب به مديران اعلام كرد: نظام بهره برداري كشاورزي بايد به پايداري توليد بيانجامد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس حجتي در اولين نشست شوراي سياستگذاري نظام بهره برداري كشور كه با حضور معاونين، روساي سازمان هاي تابعه، مديران ستادي و مديران واحدهاي توليدي بخش خصوصي، كارشناسان و صاحبنظران دانشگاهي در محل وزارت جهادكشاورزي برگزار شد، حفظ و پايداري منابع توليدي (آب وخاك)، بهره وري و اقتصادي بودن توليد را محور اصلي در طراحي نظام هاي بهره برداري برشمرد و اعلام كرد: نظام‌هاي بهره برداري در هر چارچوب و قالبي بايد اين اصول را در بهره برداري از منابع طبيعي براي توليد رعايت نمايند.

وي گفت: وزارت جهادكشاورزي فقط پشتيباني هاي عمومي را در نظام هاي بهره برداري به عمل خواهد آورد و اين نظام ها بايد طوري طراحي شوند كه پايداري و خود اتكايي داشته باشند و پايداري اين نظام ها بايد به جاي حمايت هاي دولتي، به اصول و ضوابط بازار كار، تجارت و عرضه و تقاضا استوار باشد.

وزير جهادكشاورزي خاطر نشان كرد: در طراحي و پيش بيني نظام هاي بهره برداري كشت و صنعت هاي خصوصي را نيز مدنظر قرار دهيد و مطالعات و بررسي هاي لازم را پيرامون اين شيوه بهره برداري دركشور انجام دهيد.

در اين نشست آقاي مهندس صفايي، رئيس سازمان مركزي تعاون روستايي اولين گزارش مربوط به نظام هاي بهره برداري را شامل وضعيت نظام هاي بهره برداري موجود در بخش و بررسي تطبيقي آن با ساير كشورها و نيز موفقيت ها و عدم موفقيت هاي هر كدام از آنها ارائه كرد و همچنين اعضاي شوراي سياستگذاري نيز نظرات خود را درخصوص گزارش ارائه شده اعلام و محورهايي را كه بايد در تدوين و طراحي نظام بهره برداري مناسب مدنظر قرار گيرد، به جلسه ارائه دادند.

secure image
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران می باشد.