کد خبر: 2855
تاریخ انتشار: 13 دی 1399 - 11:33
چه کسی از افت‌وخیز بازار میوه و تره‌بار سود می‌برد؟

درمیزگرد ایرنا مطرح شد؛
چه کسی از افت‌وخیز بازار میوه و تره‌بار سود می‌برد؟

رئیس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید روستایی کشور با اشاره به مشکلات بازار میوه و تره‌بار و افت‌وخیزهای آن، راه اندازی قریب‌الوقوع طرح «هوشمندسازی کشاورزی» از سوی وزارت جهاد کشاورزی را اقدامی موثر برای رفع این مشکلات دانست.

بازار میوه و تره بار و اقلام کشاورزی به عنوان یکی از حوزه‌های مهم مرتبط با نیاز غذایی مردم، بعضا با افت و خیزهایی همراه بوده و نوسان قیمت‌ها باعث نارضایتی مصرف‌کنندگان شده و این در حالی است که تولیدکنندگان و کشاورزان نه تنها از این افزایش قیمت سود نمی‌برند، بلکه زیان می‌بینند.

اداره کل پژوهش‌ و بررسی‌های خبری ایرنا، در همین زمینه و در میزگرد «بازار میوه و تره بار و تعاون روستایی» با حضور «محمدرضا رزاقی» رئیس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید روستایی کشور،  «محمدعلی مصطفی لو» رئیس اتحادیه سراسری تعاونی‌های باغداران و «هوشنگ افسردیر» رئیس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران به بررسی مشکلات کشاورزان و فرایند تولید و توزیع محصولات کشاورزی پرداخته است.

در این نشست رزاقی با بیان این که اجرای طرح هوشمندسازی کشاورزی به تازگی آغاز شده و با سرعت خوبی در حال پیشرفت است، گفت: این طرح کمک زیادی به توسعه پایدار می‌کند و باید سال‌ها قبل اجرا می‌شد. به گفته رزاقی، برای اجرای این طرح، مجری اختصاصی تعیین شده که مست