کد خبر: 2772
تاریخ انتشار: 28 دی 1398 - 9:11
توسعه روابط اتحادیه شرکت‌های تعاونی‌ تولید با سایر کشورها

دکتر رزاقی در جلسه‌ای که با حضور مدیر تعاون روستایی استان سمنان و مدیران عامل شرکت‌های تعاونی تولید این استان برگزار شد، اظهار کرد: سعی کردیم با توجه به وضع موجود برنامه‌ای برای اتحادیه تعاونی تولید در سه بخش فنی و اجتماعی، توسعه و مالی و بازرگانی تعریف کنیم تا بر اساس آنها برنامه‌های خود را به اجرا درآوریم.

وی با بیان اینکه استان سمنان ظرفیت بسیار خوبی در زمینه تولید دارد، افزود: می‌توان برای بالقوه کردن این ظرفیت‌ها، از مشارکت و همراهی بیشتر استفاده کنیم تا اتحادیه و تعاونی‌های قوی‌تری داشته باشیم؛ زیرا قوی بودن اتحادیه‌ها به پایداری خود ما هم کمک می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی‌ تولید روستایی از توسعه ارتباطات اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی با کشورهای مختلف دنیا خبر داد و گفت: به‌عنوان مثال وارد کردن بذر کلزا از سایر کشورها، بهره‌مندی از محققان کشور هند در بخش گلخانه‌ای و تولید محصول با عملکرد بالا در سوئیس از ارتباطات ما با کشورهای مختلف بوده است.

رزاقی تأکید کرد: اگر با هم باشیم و از طریق شبکه، فعالیت‌های خود را انجام دهیم، قطعاً به نتیجه می‌رسیم و بسیاری از مشکلات را می‌توانیم برطرف کنیم.

اجرای طرح‌های فرآوری محصول و صنایع تبدیلی در سمنان

مدیر تعاون روستایی استان سمنان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد این مدیریت در حوزه تعاونی‌های تولید بیان کرد و گفت: 85 تا 90 هزار هکتار از اراضی این استان زیرکشت زراعت و 35 هزار هکتار آن باغ است، که به تولید یک میلیون و 400 هزار تن محصولات کشاورزی منجر خواهد شد.

احسان عباس‌پور از اجرای طرح‌های فرآوری محصولات و صنایع تبدیلی نظیر راه‌اندازی سایت فرآوری پسته ری‌آباد و طرح کشاورزی قراردادی در استان سمنان خبر داد و افزود: طرح کشاورزی قراردادی از سال 95 در استان آغاز شده که در حال حاضر کشت ذرت علوفه‌ای که در قالب این طرح اجرا شد، در مرحله برداشت است.

وی یکی از مشکلات موجود بر سر راه شرکت تعاونی‌های تولید استان سمنان را کمبود منابع مالی بیان و خاطرنشان کرد: ضعف توانایی مالی تعاونی‌های تولید گاه باعث می‌شود که نتوانند طرح‌های پیشنهادی خود را اجرا کنند.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان از توسعه فعالیت‌های آب و خاک در این استان خبر داد و بیان کرد: پنج تعاونی در زمینه آبیاری تحت‌فشار پیشرفت خوبی داشته‌اند و سه تعاونی هم به‌عنوان الگو انتخاب شده‌اند تا تمام مراحل زنجیره تولید در آن شکل گیرد و در مدت سه سال به سطح تعاونی‌های پیشرفته و الگو برسند.

همچنین در این جلسه مدیران عامل شرکت‌های تعاونی‌ تولید استان سمنان مشکلات خود را بیان کردند؛ فرسودگی ادوات کشاورزی، کمبود منابع مالی و مشکل مصرف بهینه آب از موضوعات مطرح‌شده از سوی آنها بود که برای رفع این مشکلات راهکارهایی ارائه شد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید روستایی کشوردر سفر خود به استان سمنان با حضور در شرکت تعاونی تولید روستایی شهدای میقان در یک نشست صمیمی با هیأت‌ مدیره، مدیرعامل شرکت و اتحادیه تعاونی‌های تولید استان به بحث و تبادل‌نظر پرداخت و از طرح مجتمع دام‌پروری در دست اقدام شرکت بازدید کرد.

همچنین رزاقی جلسه‌ای با هیأت‌ مدیره، مدیرعامل شرکت و اتحادیه تعاونی‌های تولید استان سمنان در شرکت تعاونی تولید روستایی شهدای میقان در شاهرود داشت و در پایان از محل اجرای طرح مجتمع دام‌پروری این شرکت بازدید کرد.

secure image
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران می باشد.