کد خبر: 2719
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1398 - 15:26
مهندس علیزاده با اشاره به ایجاد و استقرار الگوهای نظام بهره‎برداری در طرح ۵۵۰هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام خبر داد
تکمیل فرآیند تشکیل تعاونی‎های تولید در استان خوزستان در مراحل پایانی

به گزارش پات به نقل از دفتر نظام‎های بهره‎برداری، سی‎ودومین جلسه ستاد ملی ایجاد و استقرار الگوهای نظام بهره‎برداری در طرح ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان و ایلام با حضور مهندس رضا رحیمی، عضو هیئت مدیره، مهندس حسن عنایتی، معاون فنی و اجرایی، مهندس نادر علیزاده، مدیرکل دفتر نظام‎های بهره‎برداری، دکتر محمدرضا رزاقی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت‎های تعاونی تولید روستایی کشور، مهندس جمشید بنی‎فری، مدیر تعاون روستایی استان خوزستان، مهندس سهراب چنداز، مدیرعامل اتحادیه شرکت‎های تعاونی تولید روستایی استان خوزستان، مهندس علیرضا رئیس‎السادات، معاون دفتر نظام‎های بهره‎برداری، مهندس سعید اخلاصی، مدیر پروژه نظام بهره‎برداری استان خوزستان و سایر کارشناسان مربوطه در دفتر نظام‎های بهره‎برداری برگزار شد.
در این نشست که با محور بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح در استان خوزستان و اتخاذ راهکارهای آتی برگزار شده بود، مهندس نادر علیزاده گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی در استان خوزستان ارائه کرد.
مهندس علیزاده با آنالیز ۱۹ شرکت تعاونی تولید باقی‎مانده در سال ۹۸ گفت: از ۸۳ شرکت تعاونی تولید روستایی پیش‎بینی شده، ۳۳ شرکت تعاونی تولید روستایی از پیش موجود بوده و ۱۰ شرکت تعاونی تولید در سال ۹۵، پنج شرکت تعاونی تولید در سال ۹۶ و ۱۵ شرکت تعاونی تولید در سال ۹۷ تشکیل شده است. از ۱۹ تعاونی تولید روستایی که تکمیل فرآیند آن در ابتدای سال ۹۸ به علت شرایط بحرانی سیل به تعویق افتاده بود و متعهد شده بودیم تا پایان تیرماه آنها را به اتمام برسانیم، ۱۳ شرکت تعاونی تولید روستایی در مرحله ثبت است. همچنین شش شرکت تعاونی تولید و یک شرکت سهامی‎زراعی نیز در حال تکمیل فرآیند است.
او ادامه داد: در گام نخست، باید فرایند تشکیل ۱۹ تعاونی تولید را تکمیل کنیم تا پس از آن، در صورت وجود مشکل، نسبت به رفع نواقص آن وارد عمل شویم.
مهندس علیزاده ادامه داد: از این ۱۹ تعاونی تولید به جز سه الی چهار شرکت تعاونی تولید که احتمالا فرایند تشکیل آنها ۲۰ روز زمان ببرد، باقی شرکت‎های تعاونی تولید، آماده برای فرایند ثبت هستند.
به گفته او، در صورت تکمیل فرایند تشکیل این ۱۹ تعاونی تولید می‎توانیم به‎صورت رسمی به مهندس حجتی و سازمان برنامه و سایر دستگاه‎های نظارتی، اتمام فرآیند تشکیل و استقرار نظام بهره‎برداری را در عرصه ۲۴۸هزار هکتاری در قالب تعاونی تولید، کشت‎و‎صنعت و سهامی‎زراعی اعلام نماییم.

secure image
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی کشور می باشد.