کد خبر: 2328
تاریخ انتشار: 14 تیر 1396 - 9:11
96/4/14
اتحادیه اروپا تحت تاثیر پیشرفت های چشمگیر کشاورزی ایران قرار گرفت/ حمایت مالی اتحادیه اروپا از نظام تحقیقات کشاورزی ایران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸/ دعوت از ایران برای حضور در برنامه های اتحادیه اروپا
رئیس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی کشورمان، در حاشیه اجلاس بین المللی فائو در رم، پیشرفت های کشاورزی ایران را چشمگیر خواند و از سفر آتی هیئتی عالی رتبه از اتحادیه اروپا به ایران خبر داد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی کشورمان، در حاشیه اجلاس بین المللی فائو در رم، پیشرفت های کشاورزی ایران را چشمگیر خواند و از سفر آتی هیئتی عالی رتبه از اتحادیه اروپا به ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، بر اساس اطلاعات دریافتی و مخابره شده از رم، «فیل هوگان» امروز در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی کشورمان گفت: در ماه نوامبر آینده ( آبان- آذر )، یک هیئت بلند پایه اتحادیه اروپا به ایران سفر خواهد کرد تا همکاری های دو جانبه این اتحادیه و ایران در بخش کشاورزی، به صورت عملی گسترش یابد.
 
وی این سفر را نماد اراده و عزم سیاسی اتحادیه اروپا برای توسعه روابط با ایران در بخش کشاورزی بر شمرد و گفت: از آنجا که نظام تحقیقات کشاورزی ایرا پیشرفت های خوبی داشته است، در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی از حمایت مالی اتحادیه اروپا نیز برخوردار خواهد شد. 
هوگان همچنین در این دیدار نوید داد که از ایران برای مشارکت در برنامه حفظ نباتات اتحادیه اروپا دعوت خواهد شد.
 


وزیر جهاد کشاورزی کشورمان نیز در این دیدار از ایجاد فصل جدید در روابط ایران و اتحادیه اروپا در بخش کشاورزی، استقبال کرد و گفت: توسعه صادرات و بازاریابی و ارتقاء جایگاه محصولات کشاورزی ایران در بازار اتحادیه اروپا، از اهداف مهم این همکاری ها است.
 
محمود حجتی تاکید کرد: با توجه به تنوع بالای اقلیمی و بیولوژیکی ایران، همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا برای تکمیل زنجیره عرضه گیاهان دارویی با هدف تامین نیازهای کشورهای اروپایی از اولویت های این همکاری ها است.
 
وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: در دو سال گذشته کارهای مشترک خوبی با اتحادیه اروپا در زمینه تبادل ژرم پلاسم و مواد ژنتیکی گیاهی و دامی، بذر، سموم باکیفیت و ماشین آلات صورت گرفته است که در افزایش عملکرد محصولات نقش بسزایی داشته است. 

secure image
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران می باشد.