کد خبر: 104
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1392 - 11:25
نماینده مردم تهران در گفتگو با ایانا:
بررسی تبصره هدفمندی سه ماه به تعویق افتاد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: مخالفت نمایندگان مجلس با تبصره تقدیمی دولت در ذیل بودجه درباره هدفمندی، باعث شد بررسی این تبصره سه ماه به تعویق افتد تا دولت پس از سه ماه تبصره جدیدی به مجلس ارائه کند.

مهرداد بذرپاش افزود: هرچند در حوزه هدفمندی سرفصلی با عنوان کشاورزی دیده نشده بود، اما بخشی با عنوان تولید به کشاورزی و صنعت توأمان پرداخته شده که به‌صورت نامفهوم و کلی به بخش کشاورزی نیز پرداخته شده بود.

وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت تمام‌شده در بخش کشاورزی، حامل‌های انرژی به‌ویژه گاز، برق و بنزین است که می‌تواند بخش کشاورزی را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهد و به همین علت در گام نخست مشکلات زیادی برای کشاورزان به‌وجود آمد که مهم‌ترین آنها اقتصادی نبودن حرفه کشاورزی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد دولت، اجرای این تبصره برای 9 ماه بود که اگر طی 12 ماه اتفاق می‌افتاد، 110 درصد افزایش قیمت وجود داشت و اگر طی 9 ماه اتفاق می‌افتاد، 85 درصد به تورم موجود می‌افزود، لذا مجلس پیشنهاد داد بررسی این تبصره سه ماه به تعویق بیفتد.

بذرپاش با اشاره به شرایط بخش کشاورزی تصریح کرد: برای آسیب ندیدن بخش کشاورزی باید سناریوهای متفاوتی از اجرای قانون هدفمندی توسط دولت ارائه شود که یکی از آنها افزایش قیمت خرید گندم است.

وی یادآور شد: هرچند بر اساس اخبار رسیده، دولت در نظر دارد در مدت باقیمانده تا پایان سال، بر اساس قانون 92 هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کند، اما انتظار می‌رود هرگونه اقدامی در حوزه هدفمندی با مشورت نمایندگان مجلس صورت گیرد.

بذرپاش تأکید کرد: دولت برای اجرای قانون هدفمندی در سال 92 نیازی به مصوبه مجلس ندارد، اما در راستای تعامل دولت و مجلس باید اجرای این قانون به‌صورت هماهنگ و مشورت‌شده اتفاق بیفتد.

secure image
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی کشور می باشد.