کد خبر: 100
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1392 - 10:52
در نشست با رؤساي سازمان هاي جهاد كشاورزي سراسر كشور:
وزير جهاد كشاورزي بر ايجاد فرصت هاي جديد براي توسعه كشاورزي دركشور تاكيد كرد

روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت جهادكشاورزي ،   مهندس محمود حجتي در نشست معاونين،مديران ستادي و رؤساي سازمان هاي جهاد كشاورزي سراسر كشور كه در سالن اجتماعات اين وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: پيگيري ، پشتكار و نظارت عامل اصلي در مديريت بخش كشاورزي است.

وزير جهاد كشاورزي در ادامه با بيان اين كه براي پاسخ گويي به انتظارات شهداء ، مردم، مسئولين نظام، نسل هاي آينده موظف به پيگيري مستمر و نظارت بر كارها هستيم از رؤساي سازمان هاي جهاد كشاورزي استان ها درخواست كرد: نقش، اهميت ،رسالت و مأموريت هاي بخش كشاورزي را براي مديران استان بويژه استانداران به خوبي تبيين نماييد تا توجه و عنايت مسئولين استان به بخش كشاورزي مضاعف شود.

وي همچنين در بخشي از سخنان خود خطاب به مديران اعلام كرد: بخش كشاورزي از مخاطبان اصلي سياست هاي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري در خصوص اقتصاد مقاومتي است و بايد برنامه هاي اجرايي اين سياست در بخش كشاورزي تدوين شود.

مهندس حجتي در ادامه مديران را به فرصت سازي براي بخش كشاورزي از مجموعه امكانات و مقدورات موجود كشور توصيه كرد و اظهار داشت: در همين شرايط فعلي فرصت هاي مادي و معنوي زيادي پيرامون ما وجود دارد كه بايد آنها را شناسايي و در خدمت جامعه كشاورزي قرار دهيم.

وزير جهاد كشاورزي سپس بهره گيري از ظرفيت‌هاي فايناس را از جمله فرصت هاي موجود عنوان كرد و گفت:علي رغم در دسترس بودن اين ظرفيت در سنوات گذشته براي بخش كشاورزي مورد استفاده قرار نگرفته است؛ در دوره جديد مديريت كشاورزي استفاده از اين فرصت براي توسعه امور در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي است.

وي با اشاره به اين كه مردم به صورت عام و كشاورزان به طور خاص از وزارت جهاد كشاورزي دولت تدبير و اميد انتظار اقدامات مدبرانه و اميد بخش دارند، ايجاد خط اعتباري 750 ميليارد تومان براي مكانيزاسيون كشاورزي خلق فرصتي از فرصت هاي موجود پيراموني عنوان كرد.

وي خاطرنشان كرد: اين اقدام مدبرانه توانسته است اميدهايي را در دل كشاورزان ايجاد نمايد و ان شا الله زمينه پيشبرد اهداف و برنامه هاي افزايش توليد را نيز به دنبال خواهد داشت.

وزير جهاد كشاورزي همچنين با تأكيد بر ضرورت نظارت دقيق و مستمر بر وظايف حاكميتي جهاد كشاورزي اظهار داشت: نظارت بر وظايف محوله به وزارت جهاد كشاورزي مهمترين مأموريت مديران است و اين نظارت بايد نظام‌مند، هوشمند،هدفمند و مستمر انجام شود و به انجام صحيح وظايف محوله بيانجامد و راه را براي فعالان كشاورزي هموار نمايد.

وي در همين ارتباط رؤساي سازمان ها را به اعمال نظارت بيشتر بر امور مربوط به توليد، توزيع و مصرف سموم و آفت كش ها توصيه كرد و اظهار داشت: در ارتباط با جلوگيري از ورود آفت كش هاي غير استاندارد در بازار از ابزارهاي اطلاع رساني براي آگاهي بخشي به مصرف كنندگان استفاده نماييد و همچنين نسبت به معرفي عوامل ذينفع به مراجع ذيربط اقدام نماييد و به گونه‌اي اين دو اقدام را همزمان پيگيري كنيد كه امكان هرگونه سوء استفاده و اجحاف به كشاورزان سلب شود.

وزير جهاد كشاورزي همچنين در اين نشست از مجموعه تلاش ها و زحمات رؤساي سازمان ها در پيگيري و اجراي برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي تقدير و تشكر كرد.

secure image
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران می باشد.