تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

17 آبان 1400

رایزنی در خصوص تامین اعتبارات کشاورزی قراردادی حوزه باغات

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی و رییس هیئت مدیره اتحادیه استان کرمان، در جلسه ای که با حضور معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل اقتصادی و مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک آن وزارتخانه برگزار شد، راهکارهای توسعه کشاورزی قراردادی در حوزه باغات تشریح و مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران، محمدرضا اسلاملو در این نشست ضمن برشمردن مزایای کشاورزی قراردادی گفت: کشاورزی قراردادی الگوی مناسبی برای بسیاری از نارسایی های زنجیره ارزش محصولات کشاورزی است که بهترین بستر برای اجرای آن، شرکت های تعاونی تولید روستایی و اتحادیه مربوطه می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، همسو با سیاست های اخیر وزارت جهاد کشاورزی، در این جلسه طرح های پیشنهادی و راهکارهای توسعه کشاورزی قراردادی در حوزه باغات و نحوه ایجاد زنجیره های تولید در بستر شبکه تعاونی با محوریت اتحادیه های استانی مطرح و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی با اشاره به ماده 9 مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص «تعیین ساز و کار حمایت دولت از طرح های کشاورزی قراردادی» خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از جهش تولید و در پی نشست ها و گفتگو های مکرر با مسئولین مربوطه تلاش می کنیم تا سهمی از اعتبارات لازم در بخش کشاورزی قراردادی به حوزه باغات تعلق گیرد و تسهیلاتی برای این بخش منظور گردد لذا در جلسه مورد اشاره نیز تعاملات بسیار خوبی در این زمینه صورت پذیرفت.

اسلاملو در خصوص سایر موضوعات مطرح در جلسه اظهار کرد: در این جلسه بر هدایت منابع مالی به سوی طرح های پیشنهادی در استان ها و توسعه طرح سیماب نیز تاکید شد.

وی افزود: با توجه به ضرورت مهندسی نمودن تولید و استفاده از دانش در حوزه باغات، رایزنی هایی در خصوص استفاده از ظرفیت های موجود در موسسات تحقیقاتی سراسر کشور به عمل آمد و گفتگوهایی نیز به منظور هم افزایی در راستای حمایت از تولید و بکارگیری پتانسیل های اجرایی در بخش دولتی و شبکه تعاونی ها انجام شدکه امیدواریم با اقدامات به موقع و موثر، نتایج پرثمری در پی داشته باشد.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.