تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

17 آبان 1400

رایزنی در خصوص تامین اعتبارات کشاورزی قراردادی حوزه باغات

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی و رییس هیئت مدیره اتحادیه استان کرمان، در جلسه ای که با حضور معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل اقتصادی و مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک آن وزارتخانه برگزار شد، راهکارهای توسعه کشاورزی قراردادی در حوزه باغات تشریح و مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران، محمدرضا اسلاملو در این نشست ضمن برشمردن مزایای کشاورزی قراردادی گفت: کشاورزی قراردادی الگوی مناسبی برای بسیاری از نارسایی های زنجیره ارزش محصولات کشاورزی است که بهترین بستر برای اجرای آن، شرکت های تعاونی تولید روستایی و اتحادیه مربوطه می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، همسو با سیاست های اخیر وزارت جهاد کشاورزی، در این جلسه طرح های پیشنهادی و راهکارهای توسعه کشاورزی قراردادی در حوزه باغات و نحوه ایجاد زنجیره های تولید در بستر شبکه تعاونی با محوریت اتحادیه های استانی مطرح و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی با اشاره به ماده 9 مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص «تعیین ساز و کار حمایت دولت از طرح های کشاورزی قراردادی» خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از جهش تولید و در پی نشست ها و گفتگو های مکرر با مسئولین مربوطه تلاش می کنیم تا سهمی از اعتبارات لازم در بخش کشاورزی قراردادی به حوزه باغات تعلق گیرد و تسهیلاتی برای این بخش منظور گردد لذا در جلسه مورد اشاره نیز تعاملات بسیار خوبی در این زمینه صورت پذیرفت.

اسلاملو در خصوص سایر موضوعات مطرح در جلسه اظهار کرد: در این جلسه بر هدایت منابع مالی به سوی طرح های پیشنهادی در استان ها و توسعه طرح سیماب نیز تاکید شد.

وی افزود: با توجه به ضرورت مهندسی نمودن تولید و استفاده از دانش در حوزه باغات، رایزنی هایی در خصوص استفاده از ظرفیت های موجود در موسسات تحقیقاتی سراسر کشور به عمل آمد و گفتگوهایی نیز به منظور هم افزایی در راستای حمایت از تولید و بکارگیری پتانسیل های اجرایی در بخش دولتی و شبکه تعاونی ها انجام شدکه امیدواریم با اقدامات به موقع و موثر، نتایج پرثمری در پی داشته باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.