تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

17 آبان 1400

در راستای اخذ مجوز معافیت های مالیاتی شرکت های تعاونی تولید صورت گرفت: طرح مجدد قانون استفساریه ماده 133 قانون مالیات مستقیم در شورای عالی مالیاتی کشور

رایزنی ها در خصوص معافیت های مالیاتی شرکت های تعاونی تولید روستایی و اتحادیه های مربوطه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران، عضو هیئت مدیره اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی و رییس هیئت مدیره اتحادیه کرمان در حاشیه نشستی با مسئولین وزارت امور اقتصادی و دارایی و رییس مجمع نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: شرکت های تعاونی تولید روستایی با ارائه خدمات فنی و تکنولوژی نقش ارزنده ای در تکمیل زنجیره تولید ایفا می کند که منجر به توسعه پایدار کشاورزی و روستایی خواهد شد. لذا انتظار می رود اقدامات ویژه ای در راستای حمایت از این شبکه پرتلاش به منظور رفع موانع پیش رو صورت گیرد.

محمدرضا اسلاملو با اشاره به مشکلات معافیت مالیاتی شرکت های تعاونی تولید به عنوان یکی از موانع موجود تصریح کرد: مطابق با رای و نظر اعضای محترم کمیسیون اقتصادی مجلس و بر طبق قانون استفساریه ماده 133 قانون مالیات مستقیم، باید شرکت های تعاونی تولید روستایی از معافیت مالیاتی صددرصدی برخوردار باشند اما به دلیل برداشت ها و توصیفات متفاوت مدیران، کارشناسان و ممیزین امور مالیاتی کشور برخوردهای دوگانه ای در اجرای آن صورت گرفت.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تعاملات بسیار خوبی با مسئولین وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین سازمان امور مالیاتی کشور داشتیم که امیدواریم حمایت ها، همکاری ها و مساعدت های لازم از سوی نهادهای مربوطه انجام پذیرد تا در سالی که با درایت مقام معظم رهبری سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است، موانع معافیت مالیاتی این شرکت ها از میان برداشته شود و از سویی موجبات افزایش تولید، بهبود بهره وری و رشد و توسعه پایدار کشاورزی کشور فراهم گردد.

به گفته اسلاملو، در این نشست مقرر گردید به منظور اجرای قانون مزبور ضمن اتخاذ تدابیر لازم، موضوع در شورای عالی مالیاتی کشور جهت تجدید نظر مطرح گردد.

شایان ذکر است در این جلسه خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسن پور رییس مجمع نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلای، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و اسماعیلی مدیرکل دفتر وزارت امور اقتصادی و دارایی حضور داشتند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.