تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

4 آبان 1400

بهبود افزایش بهره وری کشاورزی و توسعه پایدار، پیامد حرکت به سوی نظام های تولید دانش بنیان است

 

کاوه حسنی:

بهبود افزایش بهره وری کشاورزی و توسعه پایدار، پیامد حرکت به سوی نظام های تولید دانش بنیان است

 

کاوه حسنی مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران از نمایشگاهی با عنوان «رویداد بهم رسانی شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی و امنیت غذا با مجموعه های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی» که در 28 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران ، مدیرعامل اتحادیه، توجه به شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی را در توانمندسازی و بهره وری تولید مهم دانست و بیان کرد: بهبود افزایش بهره وری کشاورزی و توسعه پایدار، نتیجه و پیامد حرکت به سوی نظام های تولید دانش بنیان است و توجه به این مهم، رسیدن به اهدافی چون امنیت غذایی و افزایش کیفی و کمی آن، محافظت از منابع آب و خاک و انرژی و سودآوری کشاورزان را تسهیل خواهد نمود.

وی افزود: یکی از مزایای خرید از تولیدات این شرکت ها حمایت از تولیدات داخلی و بسترسازی برای نوآوری و حضور در بازارهای رقابت جهانی است که نقش مهمی در توسعه اقتصاد خواهد داشت.

حسنی با بیان اینکه کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی است اظهار کرد: استفاده از دانش و فناوری های نوین شرکت های دانش بنیان، موجبات بالابردن سطح درآمد کشاورزان، توسعه امکانات و خدمات روستایی، بهینه سازی نهاده های کشاورزی و بالابردن سطح دانش کشاورزان را فراهم می آورد.

در این نمایشگاه که با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد، تشکل های زیرمجموعه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به منظور انعقاد قرارداد با شرکت های دانش بنیان و از سویی ارائه محصولات با قیمت مناسب به کشاورزان حضور داشتند.

گفتنی است در نمایشگاه مذکور شرکت های دانش بنیان محصولات خود را از جمله بذر هیبرید، واکسن دام و طیور و کود و سم عرضه نمودند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.