تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

3 مهر 1400

بازدید میدانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران از ظرفیت های تولید محصولات کشاورزی استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری

کاوه حسنی مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران در سفر دو روزه خود به استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری ضمن بازدید از ظرفیت های تولید محصولات کشاورزی در این دو استان با مدیران این حوزه در خصوص توسعه همکاری های مشترک دیدار و گفتگو کرد.

کاوه حسنی در ادامه سفرهای استانی به منظور توسعه همکاری های مشترک با اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی تولید استان ها از ظرفیت های تولید در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری بازدید کرد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران هدف از این بازدیدها را بهره برداری بهینه و مشترک از اراضی تحت مدیریت اتحادیه این استان ها عنوان کرد و گفت: رایزنی هایی با مسئولان دو استان به منظور تولید بذر جو شرکت NS و همچنین بذر سیب زمینی در ارقام و کلاس های مختلف داشته ایم.

وی ادامه داد: مهمترین عامل جهت تولید پربازده، استفاده از بذر مناسب منطقه با پتانسیل بالا است  که در این راستا برنامه ریزی های فنی و دقیقی را به منظور تولید بذر جو و سیب زمینی دردستور کار قرار داده ایم.

حسنی در خصوص اهمیت تولید دو محصول سیب زمینی و جو در شرایط موجود کشور خاطر نشان کرد: سیب زمینی از نظر اهمیت غذایی سومین محصول پس از گندم و برنج در کشور به شمار می رود که ضرورت تدوین یک برنامه مشخص و سازماندهی شده جهت تولید و تکثیر آن احساس می شود. جو نیز گیاهی است که به شرایط دشوار محیطی مقاوم است و در تمام اقلیم‌ها قابل رشد می‌باشد. دانه، کاه و علوفه سبز جو از دیرباز یک گیاه مناسب برای تغذیه دام و در نهایت تامین پروتئین مورد نیاز جامعه محسوب می شده که همین امر لزوم توجه بیشتر به این گیاه اساسی را آشکار می سازد.

گفتنی است مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکتهای تعاونی تولید روستایی ایران طی این سفر از مزارع تولید  سیب زمینی بذری مورد مشارکت اتحادیه مرکزی با شرکت تعاونی تولید روستایی هرمزآباد بازدید و با رییس سازمان تعاون روستایی شهرستان سمیرم، مدیرعامل شرکت تعاونی تولید روستایی هرمزآباد، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان چهار محال و بختیاری و رییس سازمان تعاون روستایی و مدیرعامل اتحادیه تعاونی تولید این استان دیدار و گفتگو کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.