تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

3 شهریور 1400

آغاز خرید توافقی 10000 تُن گوجه فرنگی در راستای حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران گفت: برنامه خرید توافقی 10000 تن گوجه فرنگی از تیرماه سال جاری آغاز و همچنان ادامه خواهد داشت.

کاوه حسنی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی اظهار کرد: به منظور اثربخشی بیشتر سیاست های حفظ تولید داخلی، رشد و توسعه اقتصادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری، از تیرماه امسال برنامه خرید توافقی 10000 تن گوجه فرنگی را آغاز نموده ایم که این روند همچنان ادامه دارد.

وی مزیت خرید توافقی در زمان برداشت محصول را تنظیم بازار، ایجاد تعادل در سود واسطه ها و منفعت بیشتر کشاورزان و افزایش درآمد آن ها از فروش محصولات خود برشمرد و اضافه کرد: در حال حاضر 2750 تن محصول گوجه فرنگی از کشاورزان جنوب استان فارس خریداری شده و از سویی به منظور افزایش افزوده نهایی محصول، طی قراردادهایی با کارخانه های فرآوری گوجه فرنگی، 310 تن رُب فله ای و 100 تن رب اسپتیک تولید شده است که این فرآیند در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران تصریح کرد: این اتحادیه با حمایت و معرفی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مبلغ 5 میلیارد تومان تسهیلات از صندوق تعاون روستایی ایرانیان دریافت نموده که به خرید توافقی گوجه فرنگی اختصاص داده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.