تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

Central Union of Rual Production Cooperative Companies of Iran

تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

۰۲۱۸۸۸۵۲۸۷۰

youtube twitter facebook

تاریخ نوشته :

8 آبان 1400

آغاز برداشت سیب زمینی بذری از مزارع متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران

کاوه حسنی از مزارع بذری سیب زمینی متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران، کاوه حسنی در حاشیه بازدید از مزارع بذری سیب زمینی سمیرم اصفهان متعلق به اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران و در آغاز برداشت آن گفت: اهمیت سیب زمینی به عنوان یک هدف استراتژیک در کشاورزی کشور، لزوم توجه به کیفیت و کمیت تولید سیب زمینی را بیشتر می کند.

وی در ادامه این مطلب عنوان کرد: تولید و تکثیر غده سیب زمینی بذری که عاری از بیماری های قارچی، باکتریایی و ویروسی است از عوامل موثر در افزایش میانگین عملکرد در واحد سطح ودر نهایت افزایش ارزش نهایی محصول می باشد. از این رو به منظور افزایش تولید و بالا بردن کیفیت محصول، در ادامه برنامه تولید بذر سیب زمینی در طبقات مختلف در سال جاری در سطحی به وسعت 60 هکتار اقدام به کشت سیب زمینی بذری کردیم که هم اکنون نیز برداشت این محصول آغاز شده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران اظهار کرد: این محصول در استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس و اردبیل در ارقام جلی، بانبا، سانتا، اگریا و بورن و در کلاس های بذری مینی تیوبر، ،SE،  E، A نیز کشت شده است و از آن جا که مدیریت مزرعه بویژه شرایط تغذیه ای این محصول در استان های مذکور بسیار عالی بوده تعداد غده ها و اندازه آن ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و برآورد می شود تولید این محصول به 2000 تن برسد.

شایان ذکر است در این بازدید زارع مدیرکل دفتر نظام های بهره برداری سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران، رییس السادات معاون دفتر نظام های بهره داری و مدیران استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند. در پایان بازدید نیز از زحمات مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت تعاونی تولید روستائی هرمزاباد تقدیر وتشکر بعمل امد و در خصوص کشت مشارکتی ارقام جدید گندم وجو هماهنگی لازم صورت گرفت.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.